Otse põhisisu juurde

Mis on vill?

Villi tsükkel

Kohe villi ravima hakates lüheneb selle paranemiseks vajalik aeg.
Nagu jooniselt näha: mida kiiremini panete Compeed®-i plaastri peale, seda kiiremini saabub valule leevendus. COMPEED® on niivõrd tõhus, et hõõrdumise esmaste tunnuste ilmnemisel (hõõrumine ja valu) saate isegi ennetada villi moodustumist.

1. etapp: hõõrumine ja valu.

Mis juhtub? Äkiline ja pidev hõõrdumine aktiveerib survetundlikud närvilõpmed naha ülemises kihis ning põhjustab naha valulikkust, punetust ja ärritumist.
Kuidas COMPEED® saab aidata? COMPEED®-i plaastri pealeasetamine aitab ennetada villi edasiarenemist. Plaastri polsterdav kiht toimib justkui teise nahana, luues kaitsebarjääri ville põhjustava hõõrdumise vastu.

2. etapp: villide moodustumine.

Mis juhtub? Villid tekivad siis, kui hõõrdumise tulemusel on naha ülemine ja alumine kiht üksteisest eraldunud. Nahakihtide vahele jääv tühimik täitub vedelikuga.
Kuidas COMPEED® saab aidata? Pärast kahjustunud koha põhjalikku desinfitseerimist tuleb hõõrdunud kohale paigaldada COMPEED® villiplaaster. Jätke plaaster peale, kuni see hakkab lahti tulema (võib jääda peale mitmeks päevaks). Selle aja jooksul leevendab COMPEED® villiplaaster valu ning polsterdab ja kaitseb hõõrdunud kohta edasise kahjustumise eest.

3. etapp: lahtine haav.

Mis juhtub? Kui vill puruneb ja tekib lahtine haav, peate kärmelt tegutsema. Katki läinud villid on infektsioonide tekkele väga altid, mistõttu on vaja haav esimesel võimalusel desinfitseerida.
»
Kuidas COMPEED® saab aidata Kui olete haava desinfitseerinud, katke see COMPEED® villiplaasteriga. See kaitseb haava kahjulike bakterite, mustuse ja vee eest ning loob haava paranemiseks optimaalse keskkonna.
»

4. etapp: kooriku moodustumine.

Mis juhtub? Kui villi ei ravita, tekib selle peale koorik. Seda põhjusel, et haavavedelik kuivab ära ja moodustub kattev koorik. Samas võib villi paranemisprotsess koos kooriku moodustumisega olla pikem ja valulikum kui terveks jäänud villi korral. Koorik võib samuti puruneda ja põhjustada sekundaarsete infektsioonide teket.
Kuidas COMPEED® saab aidata? COMPEED® villiplaaster hoiab ära niiskuse sattumise haava ega lase koorikul moodustuda, tagades kiirema paranemise.

5. etapp: haava paranemine.

Mis juhtub? Moodustub uus kude ja haav paraneb.
Villidel kulub paranemiseks 7 päeva. COMPEED® saab paranemist kiirendada:

Kui villile on tagatud optimaalne keskkond, stimuleerib COMPEED®-i plaaster uute naharakkude kiiremat loomist kahjustuse põhjas ja külgedel, kiirendades nii paranemisprotsessi.