Otse põhisisu juurde

Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused villide kohta

Kas on parem jätta vill kuivama?

Ei, lahtiselt õhu kätte kuivama jättes saavad mikroobid, vesi ja õhk haavale ligi, võimaldades tekkida koorikul või kärnal. COMPEED®-i hüdrokolloid-tehnoloogia säilitab naha loomuliku niiskustaseme, luues optimaalse keskkonna, mis soodustab paranemisprotsessi, kuid takistab kooriku või kärna teket.

Kas COMPEED® sobib diabeedi või vereringehäiretega inimestele?

Diabeedi või vereringehäiretega inimesed võivad kogeda probleeme haava paranemisel ja/või valu tajumise nõrgenemist. Infektsioonide vältimiseks peaksid diabeetikud enne COMPEED®-i kasutamist esmalt nõu pidama oma arstiga.

Minu COMPEED®-i plaaster muutus pärast pealepanekut valgeks. Kas see on normaalne?

Jah, kui plaaster on muutunud valgeks, tähendab see, et plaaster toimib. Jätke see peale, see toimib!

Millal ma peaksin plaastri eemaldama?

Hoidke seda peal, kuni see hakkab ise lahti tulema. Püsib peal mitu päeva.

Korduma kippuvad küsimused konnasilmade kohta

Mis on konnasilm?

Konnasilmad on jalgadel paksenenud nahaga kohad, mis on pealevajutamisel sageli valulikud.

Mis põhjustab konnasilmade teket?

Konnasilmad tekivad naha luulähedastes kohtades hõõrdumise ja surve tulemusel kehvasti istuvate jalatsite tõttu. Jalanahk pakseneb, et kaitsta end surve ja hõõrdumise eest.

Kuidas konnasilmi ravida?

Alustage jalgadel hõõrutud kohtade niisutamise ja valu leevendamisega. Selleks paigaldage plaaster, mis tekitab hõõrdumise eest kaitsva padja. COMPEED® konnasilmaplaastrid sisaldavad spetsiaalset geeli, mis aitab konnasilma eemaldada ja leevendada koheselt valu.

Kuidas konnasilmade teket ennetada?

Konnasilmade ennetamiseks alustage jalgadele surve vähendamise ja naha niisutamisega, eriti juhul, kui kavatsete kanda kitsaid jalanõusid. Hüdrokolloidplaastri, näiteks COMPEED® konnasilmaplaastri kandmine vähendab survet, säilitades samas naha loomuliku niiskustasakaalu.

Mis vahe on konnasilmal ja nahapaksendil?

Konnasilm on naha paksenemine kitsal alal, moodustades koonuse, mille surve läbib pärisnaha ja tekitab valu. Nahapaksendite korral toimub paksenemine nahal märksa ulatuslikumal pindalal.

Kuhu konnasilmad tavaliselt tekivad?

Konnasilmad tekivad peaaegu eranditult kohtadesse, millele avaldub surve, tihti nahapiirkondadesse, mis asuvad luulähedastel eenduvatel kohtadel, näiteks väikese varba küljele.

Kui kaua aega kulub konnasilmade kadumiseni?

Ainus võimalus konnasilmadest igaveseks vabaneda on vähendada neid tekitavat survet. Kui surve püsib, võivad konnasilmad tagasi tulla, isegi kui need on täielikult eemaldatud.

Kas COMPEED® Active konnasilmaplaastri toimeaine võib mu nahka kahjustada?

COMPEED® Active konnasilmaplaastrid sisaldavad salitsüülhappega ketast, mis lagundab konnasilmas sisalduvaid rakke. Kui salitsüülhape puutub terve nahaga liiga kaua kokku, võib see põhjustada ärritust. Sellegipoolest on kliiniliselt tõestatud, et COMPEED® Active konnasilmaplaastrid suudavad tõhusalt peal püsida tunduvalt kauem (statistiliselt rääkides) kui tavapärased konnasilmaplaastrid, tagades salitsüülhappe toime vaid konnasilmale ja mitte seda ümbritsevale tervele nahale.

Korduma kippuvad küsimused suure varba nukkide kohta

Mis on suure varba nukid?

Suure varba nukid on kõvad muhud suure varba liigesel. Need võivad olla uskumatult valulikud.

Mis põhjustab suure varba nukkide teket?

Suure varba nukkide tekkeni võib viia pöida kokku pigistav surve, kuna suur varvas on paindunud teiste varvaste suunas ja liiges on välja lükatud. Sellist seisundit võivad halvendada ka kitsad ja ebamugavad jalanõud. Suure varba nukke võivad põhjustada ka muud haigused, kahtluse korral pidage nõu oma arstiga.

Kuidas suure varba nukke ravida?

Varbanukkide ravil annab püsiva tulemuse ainult kirurgia. Õnneks saate kõvenenud piirkonnas muuta hõõrdumise minimaalseks. COMPEED® suure varba nuki plaaster polsterdab nahka, et hoida ära edasist hõõrdumist, ja pakub kohest leevendust surve korral.

Kuidas suure varba nukke ennetada?

Jalgade eest hoolitsedes võib olla võimalik suure varba nukkide arengut edasi lükata. Vältige mittevajalikku survet, kandes jalatseid, mis istuvad hästi, eriti liigese ja varba ümbruses. Ilusaid kingi nõudvate sündmuste ajal polsterdage see koht surve vähendamiseks.

Kas COMPEED® suure varba nuki plaastrid sobivad diabeedi või vereringehäiretega inimestele?

Diabeedihaiged peaksid enne Compeed®-i plaastrite kasutamist pidama nõu arstiga.

Mis on nahapaksendid?

Nahapaksendid on kõvenenud kollakad nahapiirkonnad, mis enamasti asuvad kanna või päka kohal. Nahapaksendid on üldiselt konnasilmadest suuremad ja vähem väljendunud.

Mis põhjustab nahapaksendite teket?

Nahapaksendeid põhjustavad pidev hõõrdumine, surve ja raskus. Näiteks kandes kõrge kontsaga kingi, mis kannavad keharaskuse päkale ja jala esiosale.

Kuidas nahapaksendeid ravida?

Alustage paksenenud naha niisutamise ja seisundi leevendamisega. Proovige COMPEED® plaastrit naha paksenditele, mis pakub polsterdavat kaitset surve vastu, niisutab ja tagab valu kohese leevenduse.

Kuidas nahapaksendite teket ennetada?

Nahapaksendite ennetamiseks proovige nahka jalakreemi ja nahakoorijaga niisutada; see eemaldab surnud naharakud enne nende kõvastumist. Samuti on hea mõte kaitsta jalgu hõõrdumise eest, eriti kui kantavad kingad suunavad raskuse rohkem jala päka ja jala esiosa poole.

Diabeedihaiged peaksid enne Compeed®-i plaastrite kasutamist pidama nõu arstiga.

Diabeedihaiged peaksid enne Compeed®-i plaastrite kasutamist pidama nõu arstiga.

Korduma kippuvad küsimused külmavillide kohta

Mis on külmavill?

Külmavill on sageli esinev seisund, mida põhjustab lihtherpesviirus (Herpes Simplex Virus) ja mis avaldub vedelikuga täidetud villidena huultel, ninal või lõual.

Mis põhjustab külmaville?

Tavaliselt nakatutakse herpesviirusega lapseeas. Viirus on olemas ligikaudu 80% täiskasvanutest, kuid paljudel inimestel see ei avaldu. Seda võivad põhjustada mitmed tegurid, sealhulgas:

 • stress;
 • nõrk immuunsüsteem;
 • väsimus;
 • palavik;
 • külmetus või gripp;
 • äärmuslikud ilmaolud (külm või kuumus);
 • päikese käes olemine;
 • menstruatsioon;
 • hormoonid.
Kuidas külmaville ravida?

Tekkinud külmavilli saab ravida kreemide ja hüdrokolloidplaastritega. COMPEED® ohatiseplaaster peidab, kaitseb ja leevendab koheselt valu, saavutades 5% atsükloviiri kreemiga võrreldava paranemisaja.*

*Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW. Juhuvalimipõhine kliiniline uuring, mis võrdleb COMPEED® ohatiseplaastrit 5% atsükloviiri kreemiga tavalise huuleherpese (herpes simplex labialis) ravis. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2008; 22 (10): 1184-1193.

Kuidas külmaville ennetada?

Kuigi külmavillipuhanguid ei saa ennetada, võib järgnev viia külmavillidega kokkupuutumise riski miinimumini ja vähendada puhangute sagedust.

 • Peske alati käsi enne ja pärast külmavillide puudutamist.
 • Vältige suudlemist ning jookide ja huulehooldustoodete jagamist, kuni külmavill on kadunud.
 • Kui teate, millised tegurid põhjustavad teie puhul külmavilli teket, proovige neid vältida nii palju kui võimalik. Näiteks, kui teate, et ekstreemsed ilmaolud põhjustavad teil külmavilli avaldumise, võite kasutada SPF-kaitsega huulepalsamit.
 • Võimatu on herpesviiruse infektsioonist vabaneda või täielikult ära hoida uute haiguspuhangute esinemist.
Kas plaastrit saab lõigata kahjustatud piirkonnale sobivasse suurusse?

Ei. Seda tuleks vältida, kuna see võib mõjutada plaastri kleepumisvõimet.

Kas plaastri kandmise ajal võib süüa ja juua?

Jah, kuid veenduge alati, et toode püsib paigal. Kuna viirus on olemas ka külmavilli all kannatajate süljes, pole joogiklaaside ja söögiriistade jagamine teistega soovitatav.

Kas plaaster kaitseb UV-kiirguse eest?

Ei. Soovitame külmavilli piirkonnale võimalusel mitte lasta päikesel peale paista.

Kas plaastrile võib kanda jumestust või huulepulka?

Jah, jumestust, huulepulka või päiksekaitsevahendit võib plaastrile kanda. Märkuseks, et kreemi ega huulepulka ei tohiks kanda plaastri alla, kuna see võib vähendada plaastri kleepuvust.

Kas plaastri kandmise ajal võib kedagi suudelda?

Olge ettevaatlik! Plaaster aitab vähendada nakkuse riski haavast, kui ta on paigaldatud ja villi ümber kinnitatud nõuetekohaselt. Siiski veenduge, et järgite samu ettevaatusabinõusid kui muidu külmavilli korral. Kuna viirus on olemas ka külmavilli all kannatajate süljes, on soovitatav vältida intensiivset intiimkontakti suupiirkonnas.

Kas seda toodet on vaja kanda ööpäevaringselt või ainult ärkveloleku ajal?

Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame me plaastrit kanda 24 tundi ööpäevas.