Otse põhisisu juurde

Mis on konnasilm?

Mis põhjustab konnasilmade teket?

On mitmeid tegureid, mis võivad põhjustada ja teravdada survet, mille tagajärjel konnasilmad tekivad.

Üks nendest on valed jalanõud: kitsad või halvasti istuvad jalatsid, eeskätt kitsa nina või kõrgete kontsadega kingad võivad suurendada survet jala toetuspunktidele.

Aktiivne elustiil ja pikaaegne püsti seismine kõvadel pindadel võivad samuti tekitada jalgadele suurema surve ja luua võimaluse konnasilmade tekkeks.

On ka muid tegureid, mis on seotud jala kuju ja struktuuriga.

Konnasilma tsükkel

Te võite otsustada konnasilma ravimise edasi lükata, kuni konnasilm hakkab haiget tegema või paneb teid väljanägemise pärast muretsema. See on viga, sest nii pikeneb konnasilma ravimiseks vajalik aeg. Mida kiiremini te konnasilma ravima hakkate, seda kiiremini see paraneb.

1. etapp: nahapaksendite moodustumine.
Surve all olev nahk hakkab naharakke juurde tootma. Tihenenud nahka nimetatakse nahapaksendiks.

2. etapp: konnasilmade moodustumine.

Eemaldamise protsessi kiirendab COMPEED® konnasilmaplaastrite kasutamine, mis ennetab bakterite naha sisse sattumist ja loob paranemiseks vajaliku niiske keskkonna. COMPEED® KONNASILMAPLAASTRID KESKMINE ja COMPEED® KONNASILMAPLAASTRID ACTIVE on parimad meetodid konnasilmade raviks kodustes tingimustes. COMPEED® KONNASILMAPLAASTRIL KESKMINE on granulaarne kuju, mis tagab polsterduse, hajutades ja vähendades konnasilmale avalduvat survet ning tagades kohese ja kestva leevenduse. COMPEED® KONNASILMAPLAASTRID ACTIVE sisaldavad salitsüülhappega ketast, mis kiirendab konnasilmast vabanemist selles olevate surnud naharakkude lagundamise teel.

3. etapp: konnasilmade kasvamine.
Kui konnasilm suureneb, avaldab konnasilma tipp survet naha basaalkihile ja selles sisalduvatele närvilõpmetele. See on valu põhjuseks. Enamik inimesi hakkab konnasilma ravima alles siis, kui valu on talumatu või konnasilma väljanägemine hakkab igapäevaelu segama.

4. etapp: vabanemine.
Konnasilmad on ajutine seisund, kuid oluline on meeles pidada, et mida kiiremini te raviga alustate, seda kiiremini on võimalik konnasilmadest vabaneda. On tõestatud, et mõned konnasilmade raviviisid, nt COMPEED® KONNASILMAPLAASTRID KESKMINE (või COMPEED® KONNASILMAPLAASTRID ACTIVE kõige probleemsematele konnasilmadele), kiirendavad neist vabanemist ja samas leevendavad valu.